اگر شما هم مثل خیلی از افراد توان خرید لپ تاپ نو را ندارید حتما به دنبال خرید یک لپ تاپ دست دوم و استوک هستید. اما می خواهید از سلامت آن مطمئن شوید. پس با ما در این مقاله همراه باشید.

لپ تاپ استوک بخریم یا نو

لپ تاپ های استوک از کجا می آیند؟

در کسور های پیشرفته پس از اینکه مدل یک کالا ( در این جا لپ تاپ ) قدیمی شد، شرکت ها و سازمان ها وسایل سخت افزاری خود را به روز می کنند و همراه با تکنولوژی روز پیش می روند حتی اگر آن دستگاه ها سالم باشند microsoft office 2007 nederlands taalpakket downloaden. (اما در ایران به این شکل نیست و تا وقتی یک دستگاه کار می کند از آن استفاده می کنند.) نا گفته نماند که خیلی از این لپ تاپ ها قدرت بالایی دارند و با نمونه نو هیچ تفاوتی ندارند.

اما سرنوشت این لپ تاپ ها و دستگاه ها چه می شود؟ در این کشور ها شرکت هایی هستند که کارشان خرید و فروش لوازم کارکرده و دست دوم ( به اصطلاح استوک ) است supreme commander kostenlosen vollversion. این شرکت ها لپ تاپ ها از شرکت های دیگر خریداری می کنند و پس از بررسی و عیب زدایی جزیی آنها به سمت قسمت های مختلف جهان از جمله خاورمیانه روانه می کنند. مثلا شهر دبی در کشور امارات. وقتی به این شهر ها رسید، افرادی از کشوره های نسل سوم مثل ایران آنها را خریداری کرده و در کشور خود به فروش می رسانند videos von 7tv downloaden. از مهم ترین شهر هایی که لپ تاپ استوک به قیمت مناسب در ایران به فروش می رسد شهر گناوه و بانه هست که از مرز و دریا این لپ تاپ های استوک را وارد کشور می کنند.

لپ تاپ استوک بخریم یا نو ؟

اما یک سوال مهم که همیشه ذهن خریداران لپ تاپ را درگیر خود می کند این است که آیا لپ تاپ استوک بخریم یا نه ؟ آیا می توان به سلامت لپ تاپ استوک اعتماد کرد؟ برای خرید هر کالایی حتی نو باید در مورد قطعات آن اطلاعات داشت چه برسد به دستگاه کارکرده google earth free computer image. در مورد لپ تاپ استوک باید به چند نکته اساسی و مهم توجه کرد که در زیر به آن ها می پردازیم.

ظاهر لپ تاپ

باید لپ تاپ را از نظر ظاهری به خوبی بررسی کنیم battle realms free full version. صفحه نمایش لپ تاپ سالم و بدون پیکسل سوخته باشد. خط و خشی روی صفحه نمایش نباشد. شکستگی در بدنه لپ تاپ نباشد. کلید های صفحه کلید سالم باشند. نور صفحه نمایش به اندازه کافی باشد. لولای درب لپ تاپ سالم باشد و درب رها نشود.

باطری لپ تاپ

یکی دیگر از قسمت های لپ تاپ که خیلی هم مهم است باطری لپ تاپ است. باطری لپ تاپ های استوک یکی از قطعاتی است که کار زیادی از آن کشیده شده است. برای تست باطری لپ تاپ باید آن را روشن کرده و با استفاده از نرم افزار های تست باطری میزان سالم بودن باطری لپ تاپ را مشخص کرد. باطری لپ تاپ از آن دسته قطعاتی هست که با استفاده طولانی مدت عمر آن کاهش می یابد و سلول های آن دیگر توانایی شارژ شدن ندارند. پیشنهاد می شود پس از خرید لپ تاپ استوک حتما باطری آن تعویض شود.

هارد لپ تاپ

با استفاده زیاد از لپ تاپ هارد لپ تاپ کم کم عمر خود را رو به زوال می بیند. هارد های لپ تاپ را با نرم افزارهای مخصوص مثل Hdtune میوان تست کرد و درصد سلامت هارد مشخص و اگر مشکلی یا بد سکتوری داشته باشند، شناسایی می شود.

دی وی دی رایتر لپ تاپ

برای تست dvd رایتر لپ تاپ می توانید به صورت تست یک دیسک در آن گذاشته و سرعت لود و یا رایت آن را اندازه گیری کرد. همچنین نرم افزار هایی برای تست سرعت دیسک درایو لپ تاپ نیز موجود هستند.

تست cpu، کارت گرافیک، رم لپ تاپ

تست دیگر قطعات لپ تاپ همچون cpu ، کارت گرافیک، رم متاسفانه راهی برای تست سلامت و میزان کارکرد آن ها نیست اگر هم باشد به این راحتی ها نیست.

در انتهای این مقاله شما دوستان عزیز که قصد خرید لپ تاپ استوک دارید را به بخش خرید لپ تاپ استوک از فروشگاه استوک مال ارجاع می دهم.